Поділитись:

Громади на Волині отримали на третину більше плати за землю

Середа, 17 квітня 2019, 09:00

Майже сто мільйонів гривень плати за землю отримали місцеві бюджет Волині у першому кварталі 2019 року.

Зокрема у січні-березні поточного року надходження плати за землю в області перевищили минулорічні показники на 33,5 відсотка і склали 98,5 мільйона гривень, – інформує ГУ ДФС у Волинській області. 

Такий ріст надходжень зумовлений оподаткуванням земель лісового фонду та відміною пільг за землі залізниць, – поінформував учасників нарди у Волинській ОДА перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Водночас, контролюючи правильність обчислення та сплату платежів за землю, ГУ ДФС у Волинській області вжито комплекс заходів з тим, щоб повною мірою забезпечити громади передбаченими законом коштами. Лише впродовж першого кварталу 2019 року залучено до оподаткування 69 юридичних осіб, збільшено річні нарахування на 3,3 мільйона гривень у випадках, коли мало місце заниження податкових зобов’язань, і донараховано за результатами перевірок 1,5 мільйона гривень плати за землю юридичним та фізичним особам, – переконує аналітика ГУ ДФС у Волинській області.

«Ми своєчасно реагуємо на проблемні моменти землекористування, що можуть стати причинами бюджетних втрат. Зокрема, насамперед переконуємо землекористувачів оформити правовстановлюючі документи на землю і не зволікати з переукладенням договорів оренди. Саме такі дії суб’єктів господарювання досить часто є причиною несвоєчасної сплати», – розповів Віталій Чуй.

Посадовець підкреслив, що усім органам місцевого самоврядування ГУ ДФС в області письмово рекомендовано посилити контроль за правомірністю використання суб’єктами господарювання земельних ділянок на їх території, ініціювати виготовлення правовстановлюючих документів на землю суб’єктами господарювання, які використовують її без належного документального оформлення.

Залучення додаткових резервів до місцевих бюджетів від плати за землю, упорядкування земельних відносин можливо лише за участі всіх гілок виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, у повноваженнях яких є відповідні права та обов’язки, – наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 серпня 2019
15 серпня 2019