Поділитись:

В Україні хочуть встановити фіксовані надбавки педагогам

Субота, 20 квітня 2019, 10:00

Парламентський комітет з питань науки і освіти планує розглянути законопроект, яким пропонується законодавчо встановити виплати щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 30 % педагогічним та науково-педагогічним працівникам закладів і установ освіти, незалежно від їхнього підпорядкування.

Про це йдеться у листі профільного комітету на адресу Профспілки працівників освіти, – пише Освіта.ua.

У комітеті зауважують, що вирішення питання фіксованого розміру надбавки унеможливить виплату різних розмірів надбавок на місцях, а також дозволить знизити соціальну напругу в педагогічних колективах.

У зв'язку з чим профільний комітет Верховної Ради звернувся до спікера парламенту Андрія Парубія з пропозицією включити зазначений законопроект до порядку денного пленарного засідання, що відбудеться 23-29 квітня.

Разом з тим у комітеті з питань освіти і науки наголошують, що питання фінансування належить до компетенції Міністерства фінансів, Кабінету Міністрів та парламентського комітету з питань бюджету.

Як відомо, зараз виплата надбавки педагогічним працівникам врегульована урядовою постановою від 23 березня 2011 р. № 373, в якій передбачено надбавку в граничному розмірі 30 % посадового окладу, але не менше 5 %, педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування.

Зазначена норма щодо встановлення надбавки за престижність педагогічної праці від 5 % до 30 % призводить до розбіжностей у розмірах заробітних плат педагогічним працівникам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 серпня 2019
16 серпня 2019
15 серпня 2019
14:31