Поділитись:

Світовий рівень, – Супрун похвалила луцьку лікарню

Понеділок, 13 травня 2019, 12:05

У відремонтованому рентгенохірургічному блоці Луцької міської клінічної лікарні нещодавно встановили новий, вже другий ангіограф. Така кількість апаратів є стандартом для ангіографічних блоків у всьому світі.

Практично всі клініки Європи, де проводяться втручання на коронарних артеріях, мають мінімум дві ангіографічні установки. Оснащення лікарні тепер перебуває на світовому рівні, – на цьому наголосила у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. 

Як розповіла вона, рентгенхірургічний блок з однією ангіографічною системою у Луцькій міській клінічній лікарні працював з 2013 року. За час роботи цієї установки луцькі медики провели понад 4 тисячі інтервенційних втручань. З появою першого ангіографа смертність при інфаркті міокарда в стаціонарі зменшилась з 20 % до 5 %.

Тут також проводять процедури на судинах головного мозку, кінцівок, нирок. У 2018 році у лікарні провели 1 052 коронарних втручання, з них – 398 стентувань. В лікарні виконують 70 % усіх стентувань, які проводять на Волині. Допомогу пацієнтам із гострим інфарктом міокарда надають цілодобово. Нещодавно встановлений другий ангіограф дасть можливість виконувати втручання з мінімальною затримкою.

З її слів, вже в перший тиждень роботи ангіографічна система допомогла врятувати 20-річного юнака від гострого інфаркту. Він, до речі, став наймолодшим пацієнтом цього року. Минулоріч лікарі врятували життя від гострого інфаркту міокарда 15-річного хлопця.

Крім того, Луцька міська клінічна лікарня перебуває на порозі нового етапу лікування пацієнтів у найгостріших ситуаціях. Вже розпочали проводити інвазивні втручання при інсультах, стентування судин нижніх кінцівок та церебральних артерій. Невдовзі тут планують розпочати імплантації штучних водіїв ритму.

Лікарня бере участь у реалізації спільного проекту World Bank Ukraine та Міністерство охорони здоров'я України – Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей з 2018 року. За цей час медзаклад отримав ангіографічну систему, системи комбінованого добового холтерівського моніторування ЕКГ, систему для добового моніторування артеріального тиску, ліжка для палат інтенсивної терапії та інше цінне обладнання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
20:00
12 жовтня 2019
10 жовтня 2019
09 жовтня 2019
08 жовтня 2019
06 жовтня 2019
02 жовтня 2019
28 вересня 2019
27 вересня 2019