Поділитись:

Усіх учнів ПТУ безплатно одягнуть у спецформу

Четвер, 18 липня 2019, 11:50

фото ілюстративне 

В Україні запрацюють єдині правила закупівлі, використання та обліку спецодягу для учнів закладів профосвіти.

Відповідний Порядок був затверджений Урядом 17 липня  Він, зокрема, визначає механізм використання одягу, взуття та інших засобів захисту під час виробничого навчання, – повідомляє Міністерство освіти і науки України. 

“У профтеху практичні заняття є обов'язковою складовою освітнього процесу. Для таких занять учні мають бути забезпечені спецодягом, і це питання не тільки зручності, а насамперед – безпеки. Тривалий час механізм забезпечення учнів спецодягом не був врегульований нормативно, і заклади самостійно передбачали ресурси на його закупівлю та оновлення. Однак тепер Уряд затвердив Порядок, де чітко визначене джерело фінансування та розподілені зони відповідальності кожної зі сторін – адміністрації, учнів та засновників”, – розповів перший заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Він уточнив, що Порядок також стосуватиметься студентів індустріально-педагогічних коледжів і технікумів, які навчаються за програмами підготовки майстрів виробничого навчання.

У документі закладені наступні правила. Якщо учні опановують професії зі шкідливими умови праці, пов'язані із забрудненнями або роботою у несприятливих умовах, заклад має передбачити для них спеціальний одяг – комбінезони, фартухи з нагрудниками, утеплені куртки та штани для роботи у холодну пору року. Крім того, учням мають надавати взуття – чоботи або черевики, – а також додаткові захисні засоби, наприклад, респіратори, рукавиці, закриті захисні окуляри тощо.

Спецодяг купуватимуть за рахунок коштів, передбачених на охорону праці, а його облік проводитиме керівник закладу. Оскільки одяг фактично буде власністю профтеху, після завершення навчання учні мають повернути його. На період використання кожної партії спецодягу заклади повинні опікуватися його обезпилюванням, пранням, сушінням, дегазацією тощо.

У документі чітко виписані вимоги до безпеки спецодягу, а також сертифікати якості, які повинні мати потенційні постачальники виробів.

Оскільки одяг та інші захисні засоби мають різний термін використання, заклади повинні щороку складати список закупівлі нових. Його формуватимуть на базі заявок, отриманих від майстрів виробничого навчання, адже саме вони проводять практичні заняття з учнями.

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 січня 2020
21 січня 2020
26 грудня 2019
23 жовтня 2019
15 жовтня 2019
13 жовтня 2019
10 жовтня 2019
01 жовтня 2019
30 вересня 2019
10 вересня 2019
09 вересня 2019
03 вересня 2019
28 серпня 2019
05 серпня 2019
19:45
29 липня 2019