Поділитись:

Сімейний ретрит на Волині: зарядки, ігри, розмови (фото)

Вівторок, 30 липня 2019, 09:14

На Волині відбувся Сімейний ретрит за участі діток з інвалідністю.

Усього в таборі взяли участь 28 надзвичайних дітей разом зі своїми батьками, братиками й сестричками. Сімейний ретрит тривав із 16 до 21 липня, – інформують в ГО "Реабілітаційний комплекс "Агапе Україна". 

Місцем проведення, як і впродовж кількох попередніх років, обрали Ретрит-центр Євангельської церкви "Фіміам", що в селі Заозерне Любомльського району. Цього року ретрит знову відбувся за підтримки місії "Джоні та друзі" зі Сполучених Штатів Америки. Практично ж до участі в програмі долучилися четверо представників цієї організації, їхні партнери з Польщі, а також команда з церкви міста Клівленд, штат Огайо, США.

У першій половині дня батьки та діти переважно мали біблійні заняття. Інша ж половина дня була наповнена різноманітними заняттями, як-от катання на яхтах на Світязі та творчість для батьків, цікавезні ігри та поні – для дітей, спа-салон, купання на березі Малого Згоранського озера, "Гавайська" вечірка. Відзначили усі разом також 40-річчя місії "Джоні та друзі".

Багато батьків зауважували, що під час ретриту до їхніх діток ставилися не як до неповносправних, а як до рівних: із повагою та щирістю. Крім того, дітвора постійно робила захопливі речі та навчалася новому. Як результат – на їхніх обличчях частіше з’являлися посмішки, вони ставали більш відкритими до спілкування не тільки з рідними, але й із тими людьми навколо, котрих бачили уперше.

Для мам надзвичайний діток в один із днів відпочинку в Сімейному ретриті організували Леді-клуб, де розмовляли про внутрішню й зовнішню красу, а також майстер-клас із догляду за шкірою обличчя і таємниць нанесення щоденного та святкового макіяжу.

Окрім того, гості з Польщі провели невеликий тренінг щодо адаптації надзвичайних дітей до дорослого життя на прикладі роботи, що здійснюють у їхній країні. Вони наголосили, що нині мають гарні результати співпраці держави та неурядових організацій задля поліпшення життя неповносправних. Однак активізувати цю роботу ще 20-30 років тому вдалося саме тим, кого певною мірою торкнулася інвалідність. 

Варто додати, що Сімейний ретрит змінював і ставлення волонтерів до надзвичайних діток.

Упродовж табору усі родини мали змогу весело провести час, гарно відпочити та відновити фізичні, душевні й духовні сили.  Невеликою розрадою для родин, котрі відпочивали у таборі, стане можливість уже з вересня продовжити спілкування під час зустрічей студій "Творчість" (для дітей із інвалідністю) та "Joy" (для підлітків із інвалідністю) у Євангельській церкві "Фіміам" міста Луцька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 січня 2020