Поділитись:

Нардепів штрафуватимуть за прогули: як це буде

Середа, 16 жовтня 2019, 18:00

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про штрафи народних обранців через прогули. 

Що він передбачає та чи вплине на дисципліну українських парламентарів, розповів експерт з конституційного права Олександр Москалюк, – пише "Слово і Діло". 

Законопроєкт передбачає, що якщо народний депутат упродовж однієї чергової сесії без поважних причин не бере особистої участі у більш ніж одній третині пленарних засідань Верховної Ради або більш ніж половині засідань комітету, до складу якого він входить, тоді нардеп втрачає право на виплати, що пов'язані з виконанням депутатських повноважень за пропущений період. 

Цей документ ще не встигли розглянути у першому читанні, а вже почали поширюватися коментарі від стурбованих українців, що він суперечитиме трудовому законодавству та створить юридичну колізію через те, що не передбачено та чітко не прописано штрафи для народних обранців.

"Не бачу в цій ситуації суперечки та стосунку до трудового законодавства, де взагалі-то йдеться, що працівник за прогул може бути звільнений. Тобто для звичайних людей передбачений навіть не штраф, а звільнення з роботи. Тому в цій частині я би навіть зробив більш жорсткіше покарання для нардепів-прогульників", – зазначив Олександр Москалюк.

Зі слів юриста, запропоновані зміни до регламенту Верховної Ради та закону про статус народного депутата відповідають європейській практиці, де в законодавстві багатьох країн є схожі норми, пов’язані з дисциплінуванням парламентарів, зокрема у Франції.

"Парламент має припинити бути якимось елітарним місцем, куди можна не ходити. У Конституціях Туреччини та Португалії прописано, що відсутність без поважних причин на двох засіданнях є підставою для того, щоб особа втратила мандат", – сказав юрист.

На думку Москалюка, запропонований законопроєкт більше підходить для країн з усталеною демократією, у той час, як для України підійшли б ще більш радикальні засоби.

"Якщо ми кажемо про більш жорсткі методи, вони передбачають внесення змін до Конституції. Йдеться про можливість позбавлення нардепів мандатів за прогули", – сказав Москалюк, зазначивши, що штрафи за прогули можна розглядати, як певний тимчасовий захід, доки не будуть внесені зміни до Конституції про позбавлення мандата нардепів-прогульників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 листопада 2019
13 листопада 2019
12 листопада 2019
02 листопада 2019
30 жовтня 2019
26 жовтня 2019
19 жовтня 2019