Поділитись:

Через два роки смартфонам не будуть потрібні зарядки (відео)

Понеділок, 24 лютого 2020, 21:03
Через два роки смартфонам не будуть потрібні зарядки (відео)

Зарядка смартфона буде відбуватися автоматично і непомітно для користувача – через екран, забезпечений новою технологією перетворення світла на енергію на основі плівки з квантовими точками.

Про це повідомляє iTechua, посилаючись на Guardian.

Команда австралійських інженерів зробила прорив у створенні сонячної «шкіри» на квантових точках – їм вдалося відразу на 25 % поліпшити ККД генерації електричного струму під дією сонячної енергії. Їх рекорд знаменує важливий крок до комерційного застосування технології.

Інженери-матеріалознавці з Університету Квінсленда побили світовий рекорд з перетворення сонячної енергії на електрику за допомогою квантових точок – крихітних штучних кристалів. Ці наночастинки можна друкувати на гнучких листах і використовувати як прозору штучну шкіру для живлення мобільних телефонів і електромобілів, клеїти на вікна та інші поверхні. 

У порівнянні з традиційними сонячними елементами, розробка австралійців відрізняється малою вагою, еластичністю і здатністю працювати при слабкому освітленні – в хмарну погоду або в приміщенні.

Попередній рекорд по конверсії сонячного світла в електрику за допомогою квантових точок становить 13,4%. Команда професора Вана Ляньчжоу домоглася ККД 16,6%. Цей рекорд було визнано Національною лабораторією по вивченню відновлюваної енергії (NREL) США.

Зі слів професора Вана, прогрес майже на 25 % – значний крок до комерціалізації цієї технології і скорочення емісії вуглекислого газу. Ця різниця відокремлює перспективну розробку від економічно вигідного процесу. Але на цьому вчені не збираються зупинятися. Їх мета – довести ККД до 20 % (вони впевнені, що цього можна досягти) і розробити технологію серійного виробництва великих сонячних елементів.

Професор Ван додає, що його група сподівається за два роки розробити готовий до комерційного застосування продукт, який дозволить забути про необхідність зарядки смартфонів – вони зможуть заряджатися самостійно через екран при будь-якому освітленні. А протягом трьох-п’яти років на ринку повинні будуть з’явитися більш габаритні рішення – наприклад, для живлення електромобіля за рахунок його поверхонь, що вловлюють світло і перетворюють його в енергію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів