Поділитись:

Скасування малого прикордонного руху з Польщею: що це означає

Четвер, 07 липня 2016, 16:09

Удвічі зменшилися черги на пункті пропуску через українсько-польський кордон "Устилуг-Зосін".

Це пов'язано з тим, що Республіка Польща тимчасово призупинила дію пунктів угоди про малий прикордонний рух. Попри невдоволення волинян, на кордоні, у порівнянні з Львівщиною, все спокійно, – повідомляє Громадське. Волинь.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: "ВЧОРА – СІМ КІЛОМЕТРІВ, А СЬОГОДНІ НЕМА НІКОГО", – ГУНЧИК ПРО ЧЕРГИ НА МИТНИЦІ

"Черги зменшилися. Пропускна спроможність пункту пропуску до 500 авто за 12 годин. Нині проїжджає 200", – розповідає перший заступник начальника відділу прикордонної служби "Пархоменкове" Львівського прикордонного загону Вадим Стецюк.

Люди у черзі обурені. Мовляв, запізно попередили про таке рішення, "перебили" доставку товару, не дають заробляти. З іншого боку визнають, що черга суттєво зменшилася і, відвідповідно, кордон перетинають не за кілька годин, а за кількадесят хвилин. Дехто вважає, що такі дії з боку Польщі – це перший крок до обмеження в'їзду у ЄС. Мовляв, згодом буде впроваджений жорсткий візовий режим.

Керівник візового відділу Консульства Республіки Польща консул Міхал Богдановіч запевняє, що такі санкції не спрямовані проти конкретних громадян, а здійснюються виключно в цілях безпеки. З 4 липня до 2 серпня польський уряд вчинятиме усі безпекові заходи, адже у цей період в Польщі відбудеться саміт НАТО, а також Всесвітні Дні Молоді, на які приїде Папа Римський Франциск. Саме ж скасування малого прикордонного руху є тимчасовим. Окрім цього, поляки дозволяють власникам автівок із польськими реєстраційними номерами здійснювати транзит через кордон без штрафів. Тобто водії можуть перетинати кордон з боку Польщі і їх просто повертатимуть без будь-яких санкцій.

До слова, подібні санкції впроваджені у всіх країнах членах-ЄС, які межують із країнами, що не є членами Союзу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ПОЯСНИЛИ, ЯК БУТИ ВОДІЯМ ПІД ЧАС ПРИПИНЕННЯ МАЛОГО ПРИКОРДОННОГО РУХУ З ПОЛЬЩЕЮ

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 жовтня 2019
12 жовтня 2019
05 жовтня 2019
04 жовтня 2019
03 жовтня 2019
02 жовтня 2019
01 жовтня 2019
30 вересня 2019
27 вересня 2019
26 вересня 2019