Поділитись:

Скасування малого прикордонного руху з Польщею: що це означає

Четвер, 07 липня 2016, 16:09

Удвічі зменшилися черги на пункті пропуску через українсько-польський кордон "Устилуг-Зосін".

Це пов'язано з тим, що Республіка Польща тимчасово призупинила дію пунктів угоди про малий прикордонний рух. Попри невдоволення волинян, на кордоні, у порівнянні з Львівщиною, все спокійно, – повідомляє Громадське. Волинь.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: "ВЧОРА – СІМ КІЛОМЕТРІВ, А СЬОГОДНІ НЕМА НІКОГО", – ГУНЧИК ПРО ЧЕРГИ НА МИТНИЦІ

"Черги зменшилися. Пропускна спроможність пункту пропуску до 500 авто за 12 годин. Нині проїжджає 200", – розповідає перший заступник начальника відділу прикордонної служби "Пархоменкове" Львівського прикордонного загону Вадим Стецюк.

Люди у черзі обурені. Мовляв, запізно попередили про таке рішення, "перебили" доставку товару, не дають заробляти. З іншого боку визнають, що черга суттєво зменшилася і, відвідповідно, кордон перетинають не за кілька годин, а за кількадесят хвилин. Дехто вважає, що такі дії з боку Польщі – це перший крок до обмеження в'їзду у ЄС. Мовляв, згодом буде впроваджений жорсткий візовий режим.

Керівник візового відділу Консульства Республіки Польща консул Міхал Богдановіч запевняє, що такі санкції не спрямовані проти конкретних громадян, а здійснюються виключно в цілях безпеки. З 4 липня до 2 серпня польський уряд вчинятиме усі безпекові заходи, адже у цей період в Польщі відбудеться саміт НАТО, а також Всесвітні Дні Молоді, на які приїде Папа Римський Франциск. Саме ж скасування малого прикордонного руху є тимчасовим. Окрім цього, поляки дозволяють власникам автівок із польськими реєстраційними номерами здійснювати транзит через кордон без штрафів. Тобто водії можуть перетинати кордон з боку Польщі і їх просто повертатимуть без будь-яких санкцій.

До слова, подібні санкції впроваджені у всіх країнах членах-ЄС, які межують із країнами, що не є членами Союзу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ПОЯСНИЛИ, ЯК БУТИ ВОДІЯМ ПІД ЧАС ПРИПИНЕННЯ МАЛОГО ПРИКОРДОННОГО РУХУ З ПОЛЬЩЕЮ

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 квітня 2019
19 квітня 2019
17 квітня 2019
15 квітня 2019
14 квітня 2019
11 квітня 2019
10 квітня 2019
09 квітня 2019
08 квітня 2019
06 квітня 2019
05 квітня 2019