Поділитись:

Як українські заробітчани прориваються через кордон

Понеділок, 11 травня 2020, 20:02
Як українські заробітчани прориваються через кордон

Українські заробітчани, попри карантин та небезпеку інфікуватися коронавірусом, все ж намагаються переїхати на роботу до країн Європи. Вони говорять, що доводиться платити чималі гроші, аби лише потрапити на роботу.

Так, наприклад, вінничанці Вікторії задля того, аби дістатися до Фінляндії, довелося витратити 300 євро. Каже, їхала через Білорусь, – пише gazeta.ua.

"Я добиралася у Фінляндію через Білорусь. Заїхала в Мінськ, а далі – літаком до Хельсінки. Дорога обійшлася в 300 євро. Тоді як прямий рейс коштував би вдвічі дешевше. Скрізь на кордонах контролювали температуру та перевіряли наявність масок. Інші українці, які теж прибули на збір полуниці, розповідають, що в'їжджали через польський кордон", – розповіла вінничанка Вікторія.

Хоч міжнародні перевезення не працюють, українці наймають приватних перевізників або користуються мікроавтобусами, які знаходять через соціальні мережі.

Українські перевізники знайшли рішення. Щоб потрапити до Польщі, організовують автобуси, які доставляють заробітчан зі Львова до польського кордону, там пасажирів пересаджують на легковий автомобіль, на якому проходять митний контроль. Після перетину кордону знову пересаджують людей в автобус, припаркований уже на території Польщі.

"В польській групі знайшов автобус, який провезе через польський кордон за 430 злотих (2 768 грн). Але нелегалів ніхто не бере. По біометриці заїхати теж складно. Потрібна віза та запрошення від роботодавців. Я працював у Німеччині на будівництві по польській візі. Зараз планую туди ж повернутися. За 2 місяці карантину гроші скінчилися. Звісно, що раніше міг заїхати до Варшави за 600 гривень, а зараз дорога стала дорожча, зате за 2 тижні після карантину матиму роботу", – пояснює будівельник Сергій зі Львова.

Окрім того, 23 квітня 200 українців полетіли до Фінляндії збирати полуницю. Після того, як заробітчани прибувають на територію Фінляндії, на них чекає двотижневий карантин.

Водночас у Міністерстві закордонних справ України запевнили, що загальних обмежень виїзду громадян України за кордон не існує, а в ухваленні рішення стосовно авіарейсів МЗС виконує лише функцію комунікатора. Єдині обмеження – це закриті пункти пропуску та аеропорти, а також – заборони щодо в'їзду інших держав. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 травня 2024
30 квітня 2024
28 квітня 2024
27 квітня 2024
26 квітня 2024
25 квітня 2024
24 квітня 2024
23 квітня 2024