Поділитись:

Волинянка створила грибну плантацію у власній квартирі

Понеділок, 15 червня 2020, 23:20
Волинянка створила грибну плантацію у власній квартирі

фото ілюстративне

Мешканка Володимира-Волинського Наталія Кивлюк просто у квартирі вирощує печериці.

Про це йдеться у публікації Тетяни Ізотової на шпальтах видання Слово правди.

Каже, що коли придбала в інтернеті міцелій печериць, то мало вірила у те, що з цього щось вийде, адже на той час уже мала невдалий досвід. Але тепер натішитись не може смачними грибами, вирощеними у домашніх умовах.

«Замовляла колись міцелій у журналі «Сільський вісник», але там процес вирощування був досить складний, адже спершу пеньок потрібно було замочити, потім тримати його в теплі, згодом «начинити» міцелієм та довго чекати, поки гриби проростуть. В результаті, цей пеньок рік у мене пролежав і гриби на ньому так і не з’явились. Думала, що і цього разу нічого не вийде», – розповідає жінка.

Оскільки на балконі було холодно, Наталія помістила грибницю ( коробку з компостом, засіяним міцелієм) у комірчину. Минуло трохи більше місяця, як нарешті крізь торф, яким потрібно посипати грибницю, проклюнулись маленькі грибочки. Радості Наталії не було меж, адже печериці почали рости як на дріжджах і  вже невдовзі вона зібрала перший врожай вагою близько півтора кілограма, яким із задоволенням поласували усією родиною. Минув тиждень і в грибниці почали з’являтись нові печериці. Виробники обіцяють, що з одного брикету можна зібрати від трьох до п’яти урожаїв.

Догляд за печерицями зовсім нескладний: температура повітря в приміщенні, де стоятиме коробка з міцелієм має бути близько 20 градусів, через 20-30 днів компост має побіліти, тоді присипати його торфом. Після цього перші п’ять днів грунт поливають 100 мілілітрами води на добу, на 6-7 день – 200 вливають мілілітрів на добу, а далі поливати не потрібно, доки печериці не дозріють. Дві-три години на добу шампіньйони потрібно виносити на світло (можна і штучне). Гриби також люблять хорошу вентиляцію, проте допускати протягів не можна.

Печериці не зрізають, правильно збирати їх викручуванням. Вони є пліснявими грибами та не мають кореневої системи, грибниця в такому випадку не пошкоджується і  на цьому місці незабаром наростає новий гриб. А ось залишки зрізаного шампіньйона можуть загнивати, приваблюючи комах. Порожні місця після збору врожаю потрібно засипати покривним грунтом і злегка полити. Урожайність шампіньйонів за місяць – до 10 кілограмів з одного квадратного метра. Після збору врожаю через 1,5-2 тижні гриби з’являються знову.

За смаковими якостями печериці, вирощені у домашніх умовах, не поступаються магазинним, а навіть їх перевершують, запевняє Наталія. Адже можна бути упевненим, що в таких грибах точно нема ніякої хімії та й самому можна регулювати рівень їхньої зволоженості. Якщо покупні печериці виділяють багато води під час термічної обробки, то домашні, котрі перед зрізанням не поливають водою, більш сухі і мають неперевершений грибний аромат.

Таким чином, якщо для мешканців багатоповерхівок грибниця на балконі чи у коморі може стати у нагоді для власного споживання, то власники приватних будинків цілком можуть вирощувати у більших обсягах на продаж, організувавши власну міні-ферму. Окрім печериць, в домашніх умовах можна вирощувати і гливи та інші гриби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів