Поділитись:

«Її у ванні втопив чоловік»: у центрі Луцька – акція проти насильства (фото)

Середа, 25 листопада 2020, 14:34
«Її у ванні втопив чоловік»: у центрі Луцька – акція проти насильства (фото)

У Луцьку організували тематичну акцію, яка закликає протидіяти домашньому насильству.  

Таким чином поліція Волині долучилася до кампанії «16 днів проти насильства», яка відбувається в Україні щороку. 

На Театральному майдані символічно розмістили взуття з картками, на яких – історії жертв насильства. 

Як зазначили в пресслужбі, у межах кампанії поліція розповсюджуватиме інформаційно-просвітницькі матеріали серед громадян, братиме участь у віповідних ефірах у місцевих ЗМІ, долучатиметься до обговорення тематики протидії домашньому насильству спільно з громадськими організаціями, освітніми закладами, всіма небайдужими. У районах з поліцейськими проведуть відповідні навчання на тему запобігання гендерно зумовленому насильству. 

«Її у ванні втопив чоловік»: у центрі Луцька – акція проти насильства (фото)«Її у ванні втопив чоловік»: у центрі Луцька – акція проти насильства (фото)«Її у ванні втопив чоловік»: у центрі Луцька – акція проти насильства (фото)«Її у ванні втопив чоловік»: у центрі Луцька – акція проти насильства (фото)«Її у ванні втопив чоловік»: у центрі Луцька – акція проти насильства (фото)«Її у ванні втопив чоловік»: у центрі Луцька – акція проти насильства (фото)«Її у ванні втопив чоловік»: у центрі Луцька – акція проти насильства (фото)«Її у ванні втопив чоловік»: у центрі Луцька – акція проти насильства (фото)

Лише за 10 місяців 2020 року на превентивні обліки в області поставлено 1878 кривдників, які вчинили домашнє насильство і з якими проводиться необхідна профілактична робота. Загалом, з початку року зареєстровано понад 2750 заяв і повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством. 

Разом з тим, за січень-жовтень працівники поліції Волинської області склали 2624 адміністративних протоколи за ст. 173-2 КУпАП (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) – це тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб. Рішення тут приймає суд. 

Крім того, винесено понад 740 термінових заборонних приписів щодо кривдників. 

Наразі до ЄРДР внесено відомості по 25 кримінальних провадженнях за ст. 126-1 Кримінального Кодексу України (Домашнє насильство) та відкрито 4 кримінальні провадження за ст. 390-1 КК України (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників). 

Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або спостерігаєте це явище в інших, потрібно негайно сповістити про це поліцію за номером 102: тут вам нададуть необхідну інформацію та розкажуть алгоритм дій. Відповідно до ст. 12 Закону України "Про Національну поліцію", поліція забезпечує безперервне та цілодобове виконання своїх завдань. Кожен має право в будь-який час звернутися за допомогою до поліції або поліцейського. Поліція не має права відмовити в розгляді або відкласти розгляд звернень щодо забезпечення прав і свобод людини, юридичних осіб, інтересів суспільства та держави від протиправних посягань з посиланням на вихідний, святковий чи неробочий день або закінчення робочого дня. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів