Поділитись:

В Україні змінюється іспит на рівень володіння державною мовою

Субота, 07 серпня 2021, 23:37
В Україні змінюється іспит на рівень володіння державною мовою

В Україні триває реєстрація для складання іспиту на рівень володіння державною мовою для держслужбовців.

Про це повідомили у Національній комісії зі стандартів державної мови.

Як зазначається, етапи складання іспиту залишаються незмінними: претенденти повинні зареєструватися в системі та бути фізично присутніми в місці проведення іспиту.

"Найближчим часом буде скореговано стратегію відкриття додаткових місць для реєстрації на іспит. Реєстрацію на іспити буде відновлено 10 серпня після 18:00", — запевнили у комісії.

Змінюється час, відведений для складання іспиту на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків. Тепер він становитиме 30 хвилин.У зв'язку з цим комісія змінила письмовий блок іспиту. Він складатиметься з тестів: їх стане менше, але вони будуть складнішими. Усна частина міститиме одне завдання — монолог.

Раніше іспит для держслужбовців охоплював два блоки, до кожного з них входили по дві частини: "Культура мови" та "Читання", "Письмо" та "Говоріння".

Перший блок містив 44 завдання, які потрібно було виконати максимум за 1 годину. У "Письмі" було лише одне завдання, час на його виконання — 40 хвилин. "Говоріння" містило два завдання (монолог і діалог), із якими потрібно було впоратися за 20 хвилин.

Водночас іспит для осіб, які хочуть отримати громадянство України, залишається незмінним — його тривалість орієнтовно 2 години (120 хвилин). Іноземці мають виконати завдання з чотирьох частин, об'єднаних у два блоки: "Слухання" та "Читання" (43 завдання, час — 1 година), "Письмо" (два завдання, час — 40 хвилин) та "Говоріння" (три завдання, час — 20 хвилин).

Скорочення тривалості іспитової сесії та зміна структури іспитової роботи дасть змогу істотно збільшити пропускну здатність мережі іспитових центрів.

Комісія має встановити результати іспитів протягом 15 календарних днів та внести дані у Реєстр державних сертифікатів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів