У Луцьку покажуть виставу за участю Юрія Андруховича

У Луцьку покажуть виставу "Альберт", створена за однойменним оповіданням Юрія Андруховича.

У центрі дійства – історія винахідливого шахрая Альберта Вироземського, який погоджується віддати душу дияволу аби уникнути смертної кари. Але підписана кров'ю угода не спрацьовує – й одного осіннього дня року 1641-го його привселюдно спалюють посеред львівської площі Ринок. Цей твір є новою формою оповідання, яка поєднує в собі текст, прочитаний і прожитий автором на сцені, з ілюстраціями, і не лише графічними, але й музичними – від автентики до фрі-джазу, – повідомляє мистецьке об'єднання "стендаЛь".

"Альберт" ніколи не буває точним повторенням себе попереднього – щоразу знаходяться нові рішення, підказані місцями, обставинами, аудиторією. Учасники ж вистави завжди готові до експерименту.

"Ідея поєднати саме цей текст із саме такими виконавцями та саме такою візуалізацією – це щось більше і значніше, ніж режисура. Це створення особливого мистецького синтезу, відкривання потаємних можливостей тексту, про які не здогадувався навіть я, його автор", – зазначив Юрій Андухович.

Прем'єрні покази відбулися фестивалях АртПоле, Meridian Czernowitz та ГогольFest. А перший тур "Альберта" Україною припав на період, коли розгорнулися події Майдану. Так, 21 лютого 2014 р. "Альберт" був єдиною виставою, яку не відмінили в Києві. В ті дні в місті була оголошена надзвичайна ситуація: щоб відіграти виставу в Молодому театрі, агенція АртПоле мала взяти на себе відповідальність за безпеку кількох сотень людей, які купили квитки. До останнього моменту було незрозуміло, чи глядачі насміляться відвідати театр. В той вечір був аншлаг.

В травні 2014 р. "Альберт" відбувся у форматі просто неба у Львові – в місті, де, за твором Юрія Андруховича, відбувалася страта головного героя. До вистави залучили акторів театру вогню "Проти ночі". Графічні зображення проектувалися не лише на екран, а й на вежі собору. У вересні 2015 в рамках Міжнародного фестивалю MitOst відбулася прем'єра вистави німецькою мовою.

Придбати квитки:

  • каса Палацу культури (12:00 – 14:00, 17:00 – 19:00)
  • Сoncert.ua: https://goo.gl/x035Cb

Довідка за телефоном: 067 360 08 01, 099 64 24 872

Захід відбудеться в рамках проекту "Мистецький січень від "стендаЛю".

Також заплановано ще дві події:

  • 11 січня – виступ "Коляда Квартету" (лірика на фортепіано, нова джазова програма)
  • 29 січня – програма "Дорога зі скла" у виконанні музичного проекту ТЕЛЬНЮК: Сестри.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
04.01.2017 18:48
Переглядів490
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-05-2018 23-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг