За рік держборг України зросте на 300 мільярдів гривень, - екс-міністр фінансів

До кінця 2018 року державний борг України зросте на 300 мільярдів гривень.

Про це у Facebook написав екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

Зі слів Віктора Пинзеника, 2017 році законом визначено граничний розмір державного боргу (прямого і гарантованого) в сумі 2,4 трлн. грн. Проект держбюджету-2018 оцінює його на кінець наступного року більш ніж у 2,7 трлн. Тобто приріст боргу України всього за рік перевищує 300 млрд. грн. І це, зазначає експерт, більший приріст, ніж зростає економіка (номінальний ВВП з урахуванням інфляції).

"Такий приріст ставить під сумнів заявлену в проекті дірку бюджету (дефіцит) – 88 млрд. грн. Бо борги держави роблять два державні інститути – НБУ та Уряд. Вклад першого незначний (минулого року його не було взагалі). Уряд може брати у борг лише на бюджетні потреби, на нестачу коштів. Неборгове покриття дефіциту (приватизація) очікують у розмірі 22 млрд. грн. Та приватизацією і НБУ не можна пояснити величезний розрив між приростом боргу і розміром дефіциту", – зазначив Віктор Пинзеник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЕКС-МІНІСТР ФІНАНСІВ УКРАЇНИ РОЗПОВІВ ПРО НЮАНСИ БЮДЖЕТУ НА 2018 РІК

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
05.10.2017 13:50
Переглядів431
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг