Скільки витрачають українці на утримання Кабінету Міністрів (інфографіка)

Аналітики "Слова і Діла" розібралися в списку витрат на утримання Кабінету Міністрів та з'ясували, що кожному працевлаштованому українцеві в 2017 році доведеться витратити на це 73 гривні: приблизно по 6 гривень на місяць.

Сумарні витрати на Кабмін цього року складуть 1 мільярд 176 мільйонів гривень, які оплачуються за рахунок зібраних з 16 мільйонів 120 тисяч офіційно працевлаштованих українців податків.

Майже 493 мільйони з цієї суми уряд витратить на обслуговування і забезпечення діяльності Кабміну, а витрати на фінансове, матеріально-технічне та господарське забезпечення складуть близько 250 мільйонів.

Наступна за обсягами стаття витрат припадає на систему електронного управління – загальні витрати разом з Національною програмою інформатизації складають близько 112 мільйонів гривень. При цьому 21 мільйон в цьому році Кабмін витратить на розвиток системи електронного управління. Всього до системи підключать 76 центральних органів виконавчої влади та 22 обласних адміністрації.

Що стосується інформаційного наповнення та підтримки єдиного порталу органів влади, то витрати на нього в 2017 році складуть досить скромну суму – 300 тисяч гривень.

Що стосується утримання будівель уряду, а до них відносяться безпосередньо Будинок уряду і інші міністерства та адмінбудівлі, то на ці цілі в 2017 році витратять 65,4 мільйонів гривень. При цьому утримання одного квадратного метра в будинку Кабінету міністрів обходиться приблизно в 1,2 тисячі гривень щомісяця, а загальна площа становить 40 тисяч "квадратів", тому лише на це піде близько 49 мільйонів гривень.

Окремою статтею витрат йдуть також капітальні ремонти урядових будівель: на них в цьому році витратять 57,5 мільйонів і ще на 11,2 мільйонів закуплять обладнання і предметів довгострокового користування.

Достатньою цікаві і дані щодо реалізації програми реформи держуправління, на яку витратять 28,7 мільйонів гривень, а працювати над нею будуть 186 осіб. При цьому середньомісячні витрати на одного задіяного в реформі за паспортами складають 85 тисяч гривень, а обладнання одного робочого місця обходиться в 46 тисяч гривень. З огляду на те, що тільки на обладнання робочих місць піде близько 8,5 мільйонів гривень, після виплати зарплати за перший місяць роботи над реформою держуправління від виділеної на ці цілі суми мало що залишиться. Так що реформу доведеться "махнути" за місяць з невеликим, або сидіти потім на бобах.

Ще 47,2 мільйонів уряд витратить на утримання і обслуговування свого автопарку, в якому налічується 117 машин.

Крім того, на закордонні візити українських делегацій і працівників органів влади в 2017 витратять 22,3 мільйони гривень. В цілому планових візитів буде близько 220, а всього за кордоном побуває майже 760 чиновників. Таким чином, закордонне відрядження однієї людини обійдеться приблизно в 29,4 тисяч (близько $1,1 тисяч за поточним курсом).

Що стосується висвітлення роботи уряду, то витрати на комунікацію з громадськістю та ЗМІ в цьому році складуть теж скромну суму в 1,3 мільйон гривень, або по 3,6 тисячі на кожен з 350 запланованих заходів. Що стосується витрат на випуск урядової газети "Урядовий кур'єр", то вона обійдеться бюджету в 8,4 мільйонів за рік.

Детальніше про витрати на діяльність уряду – в інфографіках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
15.11.2017 15:55
Переглядів590
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-06-2018 19-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг