В Україні зростає попит на вакцини

Рівень планової вакцинації проти кору в Україні протягом 2017 року зріс більше ніж удвічі у порівнянні з 2016 роком.

Про це повідомляє "Урядовий портал".

За 12 місяців 2017 року по всій Україні згідно з календарем щеплень було вакциновано 93,3 % дітей першою дозою вакцини (в 1 рік) і 90,7 % дітей другою дозою (у 6 років). Для порівняння, у 2016 році менше половини українських дітей були вакциновані проти кору за графіком – 45,5 % дітей віком 1 рік та 32,1 % дітей віком 6 років. Тоді, за зведеною оцінкою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Україна була на третьому місці у світі серед країн із найнижчими показниками охоплень щепленням від кору.

Вакцинація – єдиний дієвий спосіб вберегтися від інфекційних захворювань і попередити розвиток небезпечних ускладнень. Довіра до вакцинації українських батьків зростає: за опитуванням Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у 2017 році, 84 % батьків сказали, що дотримуються або намагаються робити щеплення своїм дітям за календарем профілактичних щеплень. Для порівняння, у 2014-му календаря дотримувались лише 63 % опитаних.

З вересня 2017 року в Україні тривають заходи з посиленої вакцинації проти кору – коли планова імунізація поєднується з активним залученням батьків з дітьми, які з різних причин не отримали щеплення у попередні роки. Менш ніж за п'ять місяців, станом на середину січня, в рамках посиленої імунізації було провакциновано 64,7 % дітей, що вчасно не отримали першу дозу вакцини, та 72,2 % дітей, котрі пропустили другу дозу вакцини.

Наразі попит на вакцини зростає. За один тиждень у січні використовується в середньому на 35 % доз вакцин більше, ніж за аналогічний період у серпні, і на 25 % більше, ніж на початку заходів із посиленої імунізації.

Основною причиною спалаху кору в Україні став низький рівень охоплення щепленнями у попередні роки. Для створення колективного імунітету та подолання кору 95-98 % дітей та дорослих мають бути захищені щепленнями. Наразі Україна наблизилась до цієї цифри у плановій вакцинації.

На тлі підвищення охоплень вакцинацією проти кору велике занепокоєння викликає низький рівень охоплення щепленнями від інших небезпечних хвороб, зокрема дифтерії, правцю та кашлюку. У 2017 році лише 51 % дітей віком 18 місяців отримали три дози вакцини проти дифтерії, правцю та кашлюку АКДП, 44,8 % дорослих були захищені від дифтерії вакциною АДП-М. Нагадуємо, що вакцинація від дифтерії призначена не лише дітям, а й дорослим (ревакцинація кожні 10 років).

Наразі в Україні є більше 9 млн доз вакцин проти дифтерії для дітей та дорослих. Вакцинація проти дифтерії та правцю безкоштовна для дітей і дорослих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
31.01.2018 08:44
Переглядів412
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
20:34
31.01.2018
Гандзя
везіть якісну вакцину, то й будуть робити щеплення
останні новини
15-08-2018 14-08-2018 13-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг