Сільрада на Волині не знає, до кого приєднатися

Етап добровільного об'єднання територіальних громад цьогоріч фактично увійшов у завершальну стадію. Тому для тих сільрад, які досі не визначилися з приєднанням до сусідніх ОТГ, із кожним днем залишається дедалі менше часу на ухвалення самостійного рішення. У такій ситуації опинилася Овлочинська сільська рада, що на Турійщині, до якої входять села Овлочин, Ставки та Крать.

Про це інформує Волинське РВ Асоціації міст України.

"Крок який хочете зробити, стане визначальним на десятиліття й головне для вас не помилитися. Розташування вашої сільради на межі Володимир-Волинського, Любомльського та Турійського районів, дозволяє розглядати приєднання до Турійської, Устилузької, Оваднівської та Вишнівської ОТГ. Районів у нинішньому форматі згодом не буде, а ви своє життя пов'яжете з тією об'єднаною громадою до якої приєднаєтеся, – сказав консультант з юридичних питань Валентин Малиновський. – Ухвалюючи доленосне рішення врахуйте перспективність ОТГ, транспортне сполучення, економічний потенціал, інфраструктуру і, звісно, історичний аспект. Це дуже важливо, бо суть реформи не погіршити надання послуг, а покращити".

Він також наголосив, що довибори за участю Оваднівської сільради, наймовірніше, відбудуться цьогоріч, але не раніше жовтня чи навіть грудня. Річ у тім, що якщо об'єднаються з Турійськом, як передбачає Перспективний план формування територій громад Волинської області, процедура буде швидшою, а вирішать це зробити поза Перспективним планом, то вона трішки затягнеться. Після довиборів сільрада буде Овлочинським старостинським округом, а старостою, якщо зголоситься, до 2020-го лишатиметься нині чинний сільський голова, також він стане членом виконкому ОТГ.

Щоб селяни могли оцінити фінансову перспективу приєднання експерт із бюджетних питань Василь Гром презентував прогнозовані варіанти розрахунків бюджетів ОТГ, до яких можуть приєднуватись села Овлочинської сільради:

"Обрахунки стосуються трьох громад: Вишнівської, Турійської та Оваднівської, а Устилузьку не брали до уваги, бо вам до неї далеко, хоч вона й по-сусідськи. Що ж можете запропонувати їм – півтора мільйони гривень доходів за 2017 рік, цьогоріч може бути на 100-200 тисяч більше і це з врахуванням податку з доходів фізичних осіб. Якщо ж розглянути бюджети ОТГ, то у Вишніва – 51 мільйон, Турійська – 62, а Овадного – 32, а от власних доходів відповідно – 22, 27 і 12 мільйонів, – розповів Гром. – Звісно, найбільш фінансово-спроможні Турійськ і Вишнів: у першого основний вид доходу – податок із доходів фізосіб, а у другого – запах нафти і до бюджету майже 11 мільйонів акцизного збору",

Селян зійшлися на думці, що тепер на часі – громадське обговорення, що стане першим кроком до приєднання, а значить і до позитивних змін у Овлочині, Ставках і Краті.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
23.02.2018 10:15
Переглядів444
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
10:30
23.02.2018
Юродивий
Хто до розумних, хто до красивих. А Овлочинська сільська рада не може ж розірватися!
останні новини
18-06-2018 17-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг