Поділитись:

Шкільні автобуси на Волині використовують не за призначенням

П'ятниця, 24 березня 2017, 17:51

Нелегальні пасажироперевезення на Волині стали непоодиноким явищем.

Про це йшлося під час робочої наради під головуванням першого заступника голови Волинської облдержадміністрації Олександра Степанцова з головами районних адміністрацій та начальниками місцевих відділів освіти, – повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Так, відповідно до Розпорядження голови облдержадміністрації № 377 від 26 серпня 2016 року, створена міжвідомча робоча група по боротьбі з "нелегальними" перевізниками, що має на меті контроль за здійсненням несанкціонованих перевезень.

Використання транспорту не за призначенням стосується експлуатації шкільних автобусів, які в деяких районах області курсували за звичними місцевими маршрутами, обслуговуючи звичайних громадян.

Зі слів Олександра Степанцова, аби контролювати нелегальні перевезення, потрібно скоординувати роботу усіх профільних служб та громадськості на місцях, адже без спільної роботи дієвого результату не буде.

Тож з метою запобігання нецільового використання комунального майна головам РДА та об'єднаних територіальних громад надіслано лист, яким увагу органів місцевого самоврядування зосереджується на постійному контролі цільового використання шкільних автобусів.

Зокрема, за інформацією ЗМІ, із с. Заболотці та с. Заставне Іваничівського району до міста Нововолинськ перевезення громадян здійснюється шкільним автобусом. За цим фактом голова адміністрації Лілія Кревська провела робочу зустріч із Литовезьким сільським головою, директором ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Заболотці, водієм шкільного автобуса та в.о. начальника відділу освіти та молоді райдержадміністрації. У результаті детального вивчення проблемної ситуації з'ясували, що водій автобуса порушив Закон України "Про освіту" в ч. 5 ст .63, де зазначено, що об'єкти освіти і науки, які фінансуються з бюджету, а такою підрозділи, технічно пов'язані з навчанням та науковим процесом, не підлягають перепрофілюванню або використанню їх не за призначенням. Внаслідок неналежного виконання своїх професійних обов'язків, водієві автобуса оголошена догана.

Олександр Степанцов зауважив, що усі посадові особи, у чиїй компетенції перебуває контроль за експлуатацією шкільного транспорту, повинні нести особисту відповідальність за подібні порушення.

Загалом же, проблема нелегальних пасажироперевезень на Волині перебуває на постійному контролі виконавчої вертикалі влади, служби автомобільних доріг України в області, профільних управлінь Державної фіскальної служби.

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 лютого 2019
15:12
09:15
21 лютого 2019