Поділитись:

Волинські тергромади могли недоотримати майже три мільйони гривень

Середа, 11 квітня 2018, 15:55
Волинські тергромади могли недоотримати майже три мільйони гривень

Уже третій рік волинські ОТГ, утворені у 2015-2017 роках, отримують додаткові фінансові ресурси для розвитку своєї інфраструктури.

4 квітня у газеті "Урядовий кур'єр" опубліковане розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження розподілу обсягу субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ у 2018 році", – інформує Волинське регіональне відділення АМУ.

Втім, на Волині дві об'єднані громади могли недоотримати від держави майже 2 мільйони 657 тисяч інфраструктурної субвенції, через неточності у визначенні прощ територій ОТГ.

Як розповів консультант з правових питань проекту ПУЛЬС на Волині Валентин Малиновський, під час підготовки цього розпорядження він виявив суттєві помилки щодо двох ОТГ Волинської області.

"Під час перевірки за дорученням Асоціації міст України показників, що впливають на розмір цієї субвенції, виявилося, що площа території Забродівської ОТГ Ратнівського і Оваднівської ОТГ Володимир-Волинського районів не відповідала дійсності, адже була занижена у десять разів. Утім зазначені неточності вдалося вчасно відкорегувати. Уточнені з цими ОТГ дані ним були негайно відправлені до АМУ та Волинської ОДА", – каже Малиновський.

У результаті, передбачені у проекті розпорядження Кабінетом Міністрів розміри субвенції, виправили і їх збільшили для Забродівської ОТГ на1 млн 444,8 грн, а для Оваднівської – 1 млн 211,8 грн.

До речі, під час узгодження показників консультант Офісу реформ Волинського регіонального відділення АМУ Валентин Малиновський також виявив серйозні розбіжності у чисельності населення ОТГ із даними в розпорядженні Уряду. Майже в усіх громадах Волині фактична чисельність населення більша за показники, передбачені урядовим розпорядженням.

Наприклад, у Любешівській, Княгининівській, Дубівській ОТГ така розбіжність сягає понад тисячу осіб, що суттєво впливає на розмір інфраструктурної субвенції. Це пов'язане з тим, що в Україні немає державного реєстру населення, а органи державної статистики у своїй роботі використовують дані Всеукраїнського перепису населення ще 2001 року. Тому ОТГ спільно з управлінням статистики, управлінням юстиції, міграційною службою слід вирішувати зазначену проблему.

Надрукувати
мітки:
коментарів