Поділитись:

Супрун розповіла, як вберегтися від осіннього захворювання

Вівторок, 23 жовтня 2018, 09:33

Восени на людей "полюють" не лише нежить та застуда, погіршується також перебіг багатьох хронічних захворювань, зокрема серцево-судинних.

У багатьох відбувається загострення такого поширеного захворювання, як-от артеріальна гіпертензія – гіпертонічний криз. В.о. Міністра охрони здоров′я Уляна Супрун написала у Facebook, як запобігти розвитку хвороби.

Гіпертонічний криз – це раптове та значне підвищення артеріального тиску від базового рівня. Загрозу здоров'ю та життю несе значне підвищення АТ (як правило > 180 та/або 120 мм рт.ст.), яке ускладнюється смертельно небезпечними станами. Зокрема розвиток мозкового інсульту, інфаркту міокарда, набряку легень. Важливо, що не тільки дуже високий рівень артеріального тиску, а й ступінь його зростання може стати причиною розвитку тяжких ускладнень артеріальної гіпертензії.

Запам'ятайте ці симптоми. Якщо помітите їх у себе або ваших близьких – негайно дзвоніть 103:

  • інтенсивній біль або значний дискомфорт за грудиною чи в ділянці серця;
  • порушення мови, слабкість в одній руці, асиметрія обличчя;
  • інтенсивний головний біль, який супроводжується сплутаністю свідомості та розладами зору;
  • нудота й блювання;
  • задишка;
  • судоми;
  • відсутність свідомості;
  • виражені тривожні розлади.

У більшості випадків знадобиться госпіталізація для уточнення діагнозу та лікування.

Однак частіше трапляється, що значне раптове підвищення артеріального тиску супроводжується головним болем, запамороченням, відчуттям тривоги, серцебиттям. Натомість вищеперелічені симптоми відсутні. Такі стани не потребують виклику швидкої та можуть лікуватись амбулаторно. Для зниження тиску використовуються антигіпертензивні препарати у таблетках.

Найкращим способом запобігання гіпертонічним кризам – ефективна взаємодія з лікарем. Тільки фахівець може підібрати ефективне лікування, яке допоможе контролювати хворобу. Не менш важливо дотримувати здорового способу життя – відмовитися від куріння та зловживання алкоголем, правильно харчуватися, регулярно займатися фізичними вправами та обмежити сіль у раціоні до 5 г на добу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СУПРУН РОЗПОВІЛА, ЯК СЛУХАТИ МУЗИКУ БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ СЛУХУ

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 грудня 2019
12:00
05 грудня 2019
12:54
04 грудня 2019
03 грудня 2019
02 грудня 2019