Поділитись:

Міф розвінчано: паперові пакети не кращі за поліетиленові

Вівторок, 23 жовтня 2018, 01:25
277
0
0
0

Користуєтеся паперовими пакетами, вважаючи, що захищаєте природу від поліетилену? Виявляється, що папір не такий вже екологічний, – пише EtCetera.

Як показують останні дослідження, рішення багатьох захисників природи відмовитися від поліетиленових пакетів на користь паперових виявилося менш виправданим, ніж багато хто думав. Пластик дійсно є однією з головних екологічних загроз, але паперові пакети виявилися не найкращим замінником.

Паперові пакети вважають більш безпечними через те, що папір швидше розкладається, не скупчується в океані і не призводить до смерті тварин. Але не все так просто. Щоб паперові пакети були міцними, для їх виробництва використовують міцні волокна целюлози, які отримують з дерев. За даними американських дослідників, на 10 млрд паперових пакетів йде близько 14 млн стовбурів дерев. Тобто для виготовлення паперу знищують величезні лісові території. Крім цього, виробництво паперових пакетів дуже енерго- та ресурсовитратне. За даними природоохоронних організацій, воно завдає у 50 разів більшого збитку водоймам, ніж виробництво пластика.

Паперові пакети дійсно розкладаються швидше за поліетиленові, але тільки при достатньому освітленні і за умови доступу кисню. Дослідження британців Кріса Едвардса та Джонна Фрая показало, що багаторазове використання пластикового пакета залишає менший екологічний слід, ніж одноразове використання паперового. Ще більш щадними для навколишнього середовища виявилися біорозкладні поліетиленові пакети, хоча і вони не розкладаються до кінця.

Якщо ви дбаєте про навколишнє середовище і хочете зробити свій внесок у захист природи, варто відмовитися як від пластикових, так і від паперових пакетів. Найбільш екологічний варіант сьогодні – це полотняні сумки багаторазового використання. Можна також використовувати звичайні поліетиленові пакети, але багато разів і з подальшою переробкою. Тому не викидайте їх відразу, а використовуйте по максимуму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЩО БУДЕ, ЯКЩО НЕ МІНЯТИ ЗУБНУ ЩІТКУ КІЛЬКА МІСЯЦІВ

277
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
31 жовтня 2018
29 жовтня 2018
27 жовтня 2018
26 жовтня 2018
25 жовтня 2018
24 жовтня 2018
23 жовтня 2018
22 жовтня 2018
20 жовтня 2018
19 жовтня 2018
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...
Припиніть палити суху траву та листя! (фото)
Фраза "Ми не курили, то листя біля школи палять" врятувала ...
Що не можна нагрівати повторно
Ми частенько нагріваємо двічі, а то й тричі ті чи ...