Поділитись:

Жителі океану харчуються пластиком, який лежить на дні і не розкладається, – вчені

Субота, 09 березня 2019, 06:58

Люди руйнують власну планету. Вони засмічують все навколо пластиковими речами, які купили тільки заради одного використання. Як довго ви використовували цей поліетиленовий пакет, в який ви поклали банани? Тепер він переживе вас на полігоні. Або ж в гіршому випадку він опиниться на дні океану. Вчені з Університету Ньюкасла стверджують, що, ймовірно, всі морські екосистеми потерпають від забруднення.

Ми звикли думати, що одного дня ми просто зберемося разом і вичистимо все від сміття. Але чи справді ми готові до цього? Нещодавно вчені виявили, що морські жителі поглинають шматочки пластику навіть у найглибоководнішому серед відомих водних географічних об'єктів – Маріанському жолобі, – повідомляє інтернет-портал technology.org.  До того ж, елементи мікропластику були виявлені в п'яти інших районах з глибиною понад 6000 метрів. Увіть собі! Ці темні, холодні глибоководні об'єкти знаходяться на шаленій відстані від людської діяльності, але, не зважаючи на це, ми змогли забруднити і їх.

Багато сміття, яке не розкладається природним шляхом, опиняється в річках. Ці об'єкти розбиваються там на маленькі шматочки і впадають у океани. Деякі з них навіть не розпадаються і значною мірою формують острови сміття в океані. Більше того, велика кількість пластикових відходів залягає на саме дно морів та океанів. Зараз вчені знайшли докази того, що місцеві організми споживають наші пластикові відходи, і це впливає на цілі екосистеми. Можна з упевненістю сказати, що на цій Землі немає жодних екосистем, які не потерпають від забруднення.

Згодом ця непроста екологічна ситуація ставатиме дедалі гіршою. Як тільки сміття потрапляє в такі водні западини, йому більше нікуди діватись. Тому, залишаючись там, сміття стає своєрідним кормом для морських тварин. Доктор Алан Джеймісон, керівник дослідження, сказав: "Якщо ви забруднюєте річку, її можна очистити. Якщо ви забруднюєте берегову лінію, її можна розбавити припливами. Але у найглибшій точці океанів, він просто сидить там".

Так що тепер? Ми усвідомлюємо, що ми повинні обмежити використання пластику. Наступного разу, коли ви прийдете в продуктовий  магазин, запитайте себе: "Чи справді мені потрібен ще один пластиковий пакет?"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відмова від пакетів в магазині планету не врятує, - соціолог

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 березня 2020
05 березня 2020
04 березня 2020
10 лютого 2020
04 лютого 2020
29 січня 2020
20 січня 2020
15 січня 2020
29 грудня 2019
21 грудня 2019
17 листопада 2019
14 листопада 2019
11 жовтня 2019