Поділитись:

Жителі океану харчуються пластиком, який лежить на дні і не розкладається, – вчені

Субота, 09 березня 2019, 06:58

Люди руйнують власну планету. Вони засмічують все навколо пластиковими речами, які купили тільки заради одного використання. Як довго ви використовували цей поліетиленовий пакет, в який ви поклали банани? Тепер він переживе вас на полігоні. Або ж в гіршому випадку він опиниться на дні океану. Вчені з Університету Ньюкасла стверджують, що, ймовірно, всі морські екосистеми потерпають від забруднення.

Ми звикли думати, що одного дня ми просто зберемося разом і вичистимо все від сміття. Але чи справді ми готові до цього? Нещодавно вчені виявили, що морські жителі поглинають шматочки пластику навіть у найглибоководнішому серед відомих водних географічних об'єктів – Маріанському жолобі, – повідомляє інтернет-портал technology.org.  До того ж, елементи мікропластику були виявлені в п'яти інших районах з глибиною понад 6000 метрів. Увіть собі! Ці темні, холодні глибоководні об'єкти знаходяться на шаленій відстані від людської діяльності, але, не зважаючи на це, ми змогли забруднити і їх.

Багато сміття, яке не розкладається природним шляхом, опиняється в річках. Ці об'єкти розбиваються там на маленькі шматочки і впадають у океани. Деякі з них навіть не розпадаються і значною мірою формують острови сміття в океані. Більше того, велика кількість пластикових відходів залягає на саме дно морів та океанів. Зараз вчені знайшли докази того, що місцеві організми споживають наші пластикові відходи, і це впливає на цілі екосистеми. Можна з упевненістю сказати, що на цій Землі немає жодних екосистем, які не потерпають від забруднення.

Згодом ця непроста екологічна ситуація ставатиме дедалі гіршою. Як тільки сміття потрапляє в такі водні западини, йому більше нікуди діватись. Тому, залишаючись там, сміття стає своєрідним кормом для морських тварин. Доктор Алан Джеймісон, керівник дослідження, сказав: "Якщо ви забруднюєте річку, її можна очистити. Якщо ви забруднюєте берегову лінію, її можна розбавити припливами. Але у найглибшій точці океанів, він просто сидить там".

Так що тепер? Ми усвідомлюємо, що ми повинні обмежити використання пластику. Наступного разу, коли ви прийдете в продуктовий  магазин, запитайте себе: "Чи справді мені потрібен ще один пластиковий пакет?"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відмова від пакетів в магазині планету не врятує, - соціолог

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 липня 2019
16:33
17 липня 2019