Поділитись:

Потрібен новий закон про вибори, а не розпуск чинної Ради, – Фурса

Субота, 11 травня 2019, 09:55

Економічний експерт Сергій Фурса пояснив, чому так важлива дата інавгурації. 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Із його слів, йдеться про можливість або неможливість розпустити парламент. Також Сергій Фурса порівняв Володимира Зеленського та його бажання якнайшвидше призначити дату інавгурації із п'яним російським туристом в єгипетському готелі, коли той прилетів раніше до часу поселення. 

Експерт вважає, що юридичних обґрунтувань розпускати парламент офіційно нема. 

"Якщо покопирсатися в деталях і взяти трьох юристів, то один скаже, що є, другий – що немає, а третій погодиться з обома. Тому розпуск парламенту знову перетворюється у суто політичне питання", – зазначив він. 

Як пояснив Фурса, Зеленському вигідно розпустити парламент. І інтереси народу тут ні до чого. 

"Поки у нього високий рейтинг, треба проводити вибори, щоб завести якомога більше людей. Напевно, є раціональні очікування в команді Зеленського, що чим далі від дати виборів та інавгурації, тим меншим буде його рейтинг. І вони хочуть прискорити процес. З їхньої точки зору це абсолютно логічно", –  зауважив експерт. 

"Кому ще вигідно розпускати парламент? Ось тут все складно, буде, як з юристами. Але тут точно немає інтересів українського народу. Якби до регулярних виборів залишалося ще пару років, можна було б підвести під ідею розпуску базу. Що люди втомилися від старих політиків, давайте наведемо нових. Тим більше, вибори президента показали, що є величезний запит на нові обличчя. Але різниця між достроковими виборами і звичайними в цій ситуації становить 3 місяці. Просто 3 місяці. Чи то в липні, чи то восени. І це вибиває будь-яку логіку з обґрунтування необхідності дострокових виборів. Вибачте, але за три місяці не зміниться нічого, крім рейтингу Зеленського. А значить дострокові вибори не будуть переслідувати ті самі політичні цілі оновлення. Три місяці, йолки-палки. Більш того, якщо проводити коротку кампанію, то новим особам буде важче. І значить в новому парламенті апріорі буде багато старих облич. Навряд чи це те, чого хочуть люди", – додав він. 

Як пояснив Фурса, з рейтингом Зеленського в парламент можуть потрапити такі люди, з якими поруч Кононенко і Грановський здаватимуться "милими телепузиками". 

"Це дуже погано. Тому що якби ми могли бути впевнені, що його список буде наповнений реформаторами, які поведуть Україну шляхом непопулярних зміни, то можна було б бути двома руками за такі вибори. Але поки ми не знаємо навіть главу його адміністрації. Про який же список можна говорити. Тим більше, є побоювання, що цей список буде формуватися десь в Тель-Авіві і тоді точно не буде наповнений реформаторами. І ці люди будуть рулити країною п'ять років без альтернативно. Це дуже погана ідея", – зазначив він.

Також Сергій Фурса зауважив, що українці не люблять депутатів. 

"Нехай ця Рада і найпристойніша з усіх українських парламентів. Нехай вона ухвалила максимальну кількість законів, спрямованих на реформи. Так, там багато покидьків і корупціонерів. Але точно так само там максимальний за останні десятиліття рівень порядних людей. Тому немає ніякої страшної необхідності якнайшвидше розганяти цих людей. Що треба зробити, якщо дійсно хотіти оновити парламент і якісно поліпшити його? Новий закон про вибори. Ось про нього і треба робити злісні ролики і звернення. Скасувати мажоритарку, через яку зараз планують знову потрапити в парламент всі покидьки поточної Ради. І якщо робити такий ролик, то можна буде повірити в його щирість",  – наголосив Фурса. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 жовтня 2019
02 жовтня 2019
26 вересня 2019
15 вересня 2019
13 вересня 2019
12 вересня 2019
10 вересня 2019
06 вересня 2019
13 серпня 2019
06 серпня 2019
29 липня 2019
27 липня 2019