Поділитись:

Волинським аграріям розповіли про нові "правила гри"

П'ятниця, 17 лютого 2017, 15:15

Волинських керівників сільськогосподарських підприємств зібрали в одному залі, щоб розповісти про нові зміни в земельному, податковому законодавстві, травматизм в сільгоспвиробництві, нарахування зарплат та інше.

Навчання керівників сільськогосподарських підприємств Волинської області проходило 16 лютого і було організоване департаментом агропромислового розвитку.

Вітальне слово взяв голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, який наголосив на важливості підтримки аграріїв, які зараз задихаються від податкового навантаження.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик><span class=Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик

Керівник ПОСП ім. Шевченка Андрій Турак сказав, що аграрії жодної підтримки не відчувають, особливо в останні роки.

Аграрій Андрій Турак><span class=Аграрій Андрій Турак

"Порядку в землі не навели. Як воно було, так і є, а аграрників навантажили колосально", – сказав Андрій Турак.

Втім Володимир Гунчик відповів, як депутати облради підтримають на сесії програми, подані адміністрацією.

Голова адміністрації подякував присутнім аграріям за те, що критикують і підтримують, та побажав високих врожаїв та сприятливих погодних умов.

Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко розповів присутнім про тенденції, які спостерігаються в аграрному секторі.

Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко><span class=Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко

Він зауважив, що, відповідно до статистичних даних, зібраних за минулі роки, в цілому в галузі спостерігається позитивна тенденція, хоча виробництво молока пішло на зменшення, а перевиконання показників по м'ясу на 105 % відбулось більшою мірою завдяки курятині.

Також він розповів про основні підприємства в області, які і роблять аграрну політику, наголосивши на тому, що варто провести диверсифікацію в аграрному виробництві і все ж таки знову зайнятись масштабнішим вирощуванням цукрового буряка, бо це вигідно.

"Якщо в цьому році запуститься Горохівський цукровий завод, то населення включиться у вирощування цукрових буряків", – сказав Юрій Гоорбенко.

Перший заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області Віталій Чуй розповів аграріям про новини податкового законодавства. Зокрема, він зупинився на Постанові № 77 "Про затвердження використання коштів на підтримку сільгоспвиробників".

Начальник головного управління держгеокадастру у Волинській області Василь Василенко своєю чергою розповів про новини в земельному законодавстві. Зокрема, він розповів про те, які земельні ділянки, надані для ведення сільського господарства, можуть надаватись в оренду.

Він зауважив, що є земельні ділянки, які, на жаль, не використовуються і просто заростають чагарниками.

"Хто отримав державні акти до 2004 року, то вимагається документація щодо встановлення меж в натурі. Всі документи, видані після 1 січня 2004 року, в кадастрі мають вноситись безоплатно", – наголосив Василь Василенко. Також він попросив аграріїв висловлювати і всі претензії, які у них є до проектних організацій.

Начальник головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Петро Філіпчук розповів про особливості пенсійного забезпечення в АПК та пільгові пенсії.

Також присутні керівники сільськогосподарських підприємств мали змогу дізнатись про спрощену систему оподаткування для фермерів (фермерських господарств сімейного типу), податкові зобов'язання щодо майнових паїв (видача майна власникам), законне використання земельних ділянок, власники яких померли, та почули про правила гри на ринку агропродукції у 2017 році. Загалом навчання було насиченим та інформативним. Втім запитань, які лунали від керівників сільгосппідприємств, було більше, аніж відповідей.

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 лютого 2019
19 лютого 2019
15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019
11 лютого 2019
09 лютого 2019
07 лютого 2019
06 лютого 2019
05 лютого 2019
04 лютого 2019
20:00
29 січня 2019