Поділитись:

Дельфіни не лікують, – Супрун

Середа, 24 жовтня 2018, 07:30

У дельфінаріях поширені послуги дельфінотерапії – проведення часу з ними з нібито лікувальною метою. Коштують вони чимало – один сеанс до 3000 гривень. Та навіть якби були безплатними, то не приносили б тієї користі, яку рекламують, ані людям, ані дельфінам.

В.о. Міністра охорони здоров′я Уляна Супрун у Facebook спростовує міфи про дельфінотерапію.

Міф №1: Дельфінотерапія має унікальну користь

Правда: Користь дельфінотерапії не має жодного наукового підтвердження, а позитивний вплив взаємодії з дельфінами можна порівняти з грою із собакою, чи котом.

Дослідники уточнили обидві основні теорії, що лежать в основі методики дельфінотерапії. Одна стверджує, що дельфінотерапія розвиває у пацієнтів здатність до концентрації уваги, – каже морський біолог і фахівець з дельфінових Карстен Брензіг. Інша стверджує те ж саме, але про здатність до розслаблення, релаксації. Це дві абсолютно різні, що суперечать один одному теорії". Наукової критики не витримують обидві теорії.

"Терапія за участю тварин – це лише підтримка основного курсу терапії, але ні в якому разі не методика лікування", – підкреслює Оттерштедт. Успіх залежить не від біологічного виду тварини, а від його характеру і комунікабельності. Тривалі дослідження показали, що методики, в які входить спілкування з собаками, вівцями і навіть комахами мають фактично ідентичний ефект. Але і їх не можна вважати методом лікування. Задоволення від купання з дельфінами вважати лікувальним ефектом теж не можна.

Міф №2: Дельфіни лікують ультразвуком

Правда: Гіпотеза в основі терапії полягає в тому, що ультразвук, який видає дельфін в процесі ехолокації, впливає на баланс нейротрансмітерів в мозку людини. Однак, не існує експериментальних підтверджень щодо цього, а ось є дослідження, яке демонструє її неспроможність.

Дослідники записали 83 сеансів дельфінотерапії в центрі Dolphins Plus у Флориді. Вони встановили, що ультразвуки, що випускаються дельфінами, не досягали навіть мінімального порогу прийнятих для ультразвукової терапії медичних норм.

Міф №3: Дельфінотерапія точно не зашкодить

Правда: 20 хвилин із дельфіном коштують до 3000 гривень. Сеансів потрібно десять, і бажано – двічі на рік. Тобто десятки тисяч за рік від однієї родини йде у кишеню власників дельфінарію.

Часто такими послугами користуються батьки дітей, які мають тяжкі хвороби, часом невиліковні хвороби. Багато хто каже, мовляв, чого хвилюватися, коли дельфіни не зашкодять. Однак, оскільки у людей із дельфінами є спільні інфекційні хвороби: кандидоз, сальмонела та інші, є також ризик заразитися. Особливо тим, хто має проблеми зі здоров'ям.

Міф №4: Дельфінам подобається купатися з людьми

Правда: В природному середовищі дельфіни пропливають до 160 км на день, тож навіть найбільший дельфінарій для тварин є жахливо тісною консервною банкою. Дельфіни й інші морські тварини мешкають в солоній морській воді. У неволі ж вони перебувають в звичайній водопровідній воді, розведеній морською сіллю та іншими хімікатами, серед яких міститься хлор. Від такої води дельфіни хворіють, сліпнуть і у них роз'їдається шкіра. На волі дельфіни живуть від 25 до 50 років. Тим часом в дельфінаріях більше половини тварин помирають впродовж перших двох років перебування в неволі, а ті, які долають цей термін, живуть в середньому 6 років.

До речі, ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" забороняє діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води. Втім існувати вони продовжують навіть у Харкові і Трускавці, де морем і не пахне. Активісти ж вимагають повної заборони дельфінаріїв в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СУПРУН РОЗПОВІЛА, ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ОСІННЬОГО ЗАХВОРЮВАННЯ

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 листопада 2019
03 жовтня 2019
10 вересня 2019
08 вересня 2019
01 вересня 2019
23 серпня 2019
06 серпня 2019
04 серпня 2019
30 липня 2019
28 липня 2019
25 липня 2019
19 липня 2019
14 липня 2019
26 червня 2019