Поділитись:

Підпал у Підгайцях: все, що відомо про резонанс

Четвер, 31 січня 2019, 08:30

У ніч на 30 січня підпалили майно родини голови Підгайцівська ОТГ Юрія Семенюка.

Згорів екскаватор та два автомобілі: DAF 105, Iveco 420 та екскаватор EQ.

Відповідно до даних камер відеоспостережння, підпалювач працював о 3:00 ночі. Попри те, що у ніч був густий туман, на відео видно одну з постатей, що рухається на території, де розміщувалися авто. Зі слів Семенюка, на інших відео також помітна інша постать. Підпалювачі перестрибнули через огорожу та влаштували пожежу.

Машина згоріла, коли на місце прибув голова. А екскалатор догоряв при ньому.

Потерпілий вважає, що такі дії – політична розплата зі сторони політичних опонентів із партії "УКРОП". Він також підозрює, що його прослуховували останнім часом та вели стеження. Як відомо, нещодавно Семенюк виграв вибори на посаду голови ОТГ, а кілька депутатів з місцевої ради перейшли з лав "УКРОПу" до «Солідарності».

Юрій Семенюк так висловився про депутата Олександра Бляшука, який досі в "УКРОПі":

«Нормальний хлопець, я до нього не маю ніяких питань. Тільки він недавно прийшов і каже: "Щось таке робиться, що укропівці переходять в БПП". А я йому: "А хто ж в такій партії буде, якщо ви брудом займаєтеся?". На що він мені відповів: "Ну ви ж думайте, що може й бути далі щось..." Особисто в мене доказів нема, але..."

Сам же ж Бляшук відповів, що «не казав, що може далі бути щось. Це вже щось дописано».

«Ми говорили про вихід депутатів, і я підсміював, що до мужчин «ліпнуть» дівчата. І все. Нічого такого ми не говорили. Всі хочуть почути, що я приїжджав з погрозами. Я не така людина, що маю якийсь вплив. В мене немає великого бізнесу і немає впливу на сільські ради, я там один депутат. Я не голова партосередку Луцького району, я не голова області, я просто рядовий депутат. Я приїхав, ми спілкувалися про мій округ, про подальшу роботу, жартували, пили каву і нічого такого», – пояснив Бляшук.

Після підпалу о 6:00 ранку Юрій Семенюк зателефонував до голови Волинської облдержадміністрації Олександра Савченка, який був у відпустці в той час. Реакція голови була швидка: Савченко вже відклав свою відпустку та повернувся у Луцьк, аби зібрати нараду із силовиками. 

«Враховуючи обставини підпалу, є всі підстави вважати, що ця надзвичайна подія є продовженням серії підпалів та нападів на волинських активістів, які вже скоювала певна група осіб», – йшлося у повідомленні з адміністрації. 

Також Савченко розглядав варіант звернення до Президента України з вимогою відправити на Волинь силовиків із центральних апаратів правоохоронних органів для відновлення правопорядку. 

А вже за кілька години по тому на прес-конференції голова Волинської ОДА порівняв Волинь із Чикаго 30-тих років.

«Звертаюся до намісників Палиці (голова Волинської обласної ради, – К.)  Не чіпайте людей, які повірили мені і владі. Хочете, паліть машину мені. Люди рано чи пізно піднімуться, і підніму їх я. Однозначно. Бруд, який на мене ллється, мене абсолютно не цікавить», – заявив губернатор Волині. 

Потому він висловив здивування в тому, що за останні роки в області було понад 60 підпалів, які так і не були розслідувані. А на завершення сказав: «Я оголошую війну "УКРОПу"».

У поліції за фактом пошкодження майна відкрили кримінальне провадження за порушення ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України. Санкція статті визначає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до десяти років. Слідчі поліції Волині розглядають декілька можливих версій щодо скоєння підпалу. Серед них, зокрема, підприємницька діяльність родини власника транспортних засобів, а також політична або фінансово-господарська діяльність посадової особи одного із органів місцевого самоврядування.

Зі сторони УКРОПу ситуацію прокоментував для «Першого» очільник фракції у Луцькій міській раді Ігор Поліщук: «Такі заяви – не рівень голови Волинської ОДА. Вони дискредитують саму посаду, не лише Савченка, зменшують його і без того невисокий авторитет. Думаю, це пов’язно з тим, що найближчим часом – президентські вибори».

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 серпня 2019
16 серпня 2019
13 серпня 2019
12 серпня 2019
09 серпня 2019
08 серпня 2019
07 серпня 2019
02 серпня 2019
25 липня 2019
23 липня 2019
22 липня 2019
17 липня 2019