Поділитись:

Автобус, поїзд чи BlaBlaCar: чим лучанам їхати дешевше, швидше та безпечніше

Понеділок, 29 липня 2019, 20:00

Кожен, хто планує свою поїздку, хоче, аби вона пройшла максимально безпечно та комфортно. Для когось у пріоритеті – її вартість, іншим важливий час. Хтось планує їхати заздалегідь, а у когось через певні обставини це виходить спонтанно.

Отож, у кого немає власного автомобіля, їхати доводиться громадським транспортом.

ІА «Конкурент» вирішило з’ясувати, чим, як і за скільки можна доїхати з Луцька до Києва. Ми обрали три види транспорту – поїзд, автобус і сервіс BlaBlaCar – та порівняли такі поїздки у співвідношенні комфорт-ціна-час-безпека.

Дата поїздки була запланована наперед на чотири дні.

Подорож поїздом

Цей вид траспорту, певне, найбезпечніший. Проте таку поїздку треба планувати наперед. Найважче було знайти місця у потязі, адже напрямок з Луцька до Києва доволі популярний. Особливо влітку. Коли в пошуку на сайті Укрзалізниці задали «Луцьк-Київ», то одразу написало, що «в даний момент на задану дату відправлення в системі немає вільних місць для проїзду між зазначеними станціями. Але Ви можете переглянути маршрути з пересадкою».  Єдине, що нам вдалося знайти на потрібну дату, це поїзд з пересадкою «Луцьк-Козятин-1». Відправлявся він о 16:29. Час його прибуття – 22:25. Тобто в дорозі – 5 годин і 56 хвилин. Тоді були ще вільні три люкси вартістю 422,31 грн, 7 місць в купе – 205,30 грн та 2 плацкарти, які можна було купити за 141,28 грн.

Якщо говорити про комфорт, то тут, звісно, ключову роль грає те, в якому вагоні їхати та хто буде попутником. Звичайно, найменш кофортно їхати плацкартом, більш-менш поїздка може вдатися, якщо ви подорожуєте в купе. 

Поїздка автобусом

До Києва з нашого міста щодня також курсують і автобуси. Отож, якщо квиток купувати наперед, то він є у вільному продажу на автостанції №1. На момент підготовки матеріалу не вдалося зв'язатися з працівниками автостанції, аби отримати коментар. Вся інформація зібрана із сайта автостанції.

Прямий автобус курсує о 8:00 та 10:00. Якщо з Луцька виїхати раніше, то в Києві вже можна бути о 13:55. Проїзд коштує 369,11 грн. Якщо виїхати о 10:00 годині ранку, то приїдете до столиці о 15:55. На цей рейс квиток дешевший – 358,88 грн.

Можна, звичайно, придбати квиток на «прохідний» рейс, але тоді не буде ніякої гарантії у тому, чи будуть вільні місця. Тому є ризик, що всю дорогу доведеться стояти. Приміром, «Нововолинськ–Київ», який прибуває в Луцьк об 11:10, а у Київ – о 18:45, коштує 364,76 грн. 

У дорозі ви проведете практично тих же 6 годин, що й у потязі. Щодо комфорту: якщо їхати вночі, то, мабуть, у потязі буде зручніше. А щодо безпеки, то автобуси в рази частіше потрапляють у ДТП, аніж поїзди. 

Ще один спосіб дістатися до Києва – приватні перевізники. Їхні атобуси курсують до Києва практично щогодини. 

Сервіс BlaBlaCar

Багато пропозицій доїхати до столиці нашої країни було на сервісі BlaBlaCar: 12 доступних поїздок, 4 з яких були уже заповнені. Час виїзду тут обирати найкомфортніше – машини їдуть буквально щогодини. Ціни за проїзд коливаються від 215 до 300 грн. Аби поїздка була максимально безпечною, потрібно добре перевірити інформацію про водія. І хоча машиною їхати швидше і комфортніше, трапляються випадки, що водії виявляються недобросовісними. 

Насправді такі поїздки є вигідними як для водіїв, так і для їхніх пасажирів. Адже одні економлять на пальному, інші – на вартості квитка.

Як запевнив керівник BlaBlaCar в Україні Олексій Лазоренко, представники сервісу перевіряють дані кожного водія, який реєструється, автоматично або вручну адміністраторами. Крім того, користувачі мають можливість зідзвонитися зі своїми попутниками перед поїздкою, щоб уточнити деталі. 

Наголошує: якщо приїжджає не той автомобіль, який був заявлений,  це грубе порушення правил сервісу. У такому випадку необхідно сповістити службу підтримки BlaBlaCar. 

Зі слів, Сергія Лазоренка, на українському ринку сервіс стикається з натиском з боку комерційних перевізників у спробах представити свої поїздки на платформі BlaBlaCar.

Отож, чим їхати до місця призначення   обирати вам. Головне, аби поїздка сподобаллася, а у дорозі було комфортно. 

ЧИТАЙТ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 січня 2020
12 січня 2020
11 січня 2020
10 січня 2020
09 січня 2020
05 січня 2020
04 січня 2020
30 грудня 2019
28 грудня 2019
27 грудня 2019
10:00
23 грудня 2019
19:27