Поділитись:

Волинь "їдять" воші: які райони потерпають найбільше

Неділя, 21 липня 2019, 09:01

За перше півріччя 2019 року випадки педикульозу на Волині почастішали.

 Зокрема, зареєстровано 47 випадків (показник 4,54 на 100 тис. населення), з них – 36 у дітей до 17 років (показник 15,04 на 100 тис. населення), – інформує Волинський обласний лабораторний центр. 

За аналогічний період 2018 р. фіксували 35 випадків (показник 3,37 на 100 тис. населення), з них – 23 у дітей до 17 років (показник 9,61 на 100 тис. населення). 

Спостерігаєть ріст загальної ураженості на 35 %, а серед дитячого населення – на 57 %. Педикульоз зареєстровано на 10 адміністративних територія області, ріст фіксується за рахунок ураженості дітей Любешівського, Маневицького та Ратнівського районів.

Що робити батькам, якщо у дитини виявлений педикульоз?

 • звернутися до лікувально-профілактичного закладу за консультацією;
 • використовувати для лікування засоби, котрі порадить лікар;
 • важливо дотримуватися інструкції із застосування того чи іншого препарату та слідкувати за терміном його придатності;
 • при виявленні вошей на будь-якому ступені розвитку (яйце, личинка, доросла воша) дезинсекцію проводять одночасно, знищуючи вошей безпосередньо як на голові, тілі людини, так і на його білизні, одязі (протягом 1 доби);
 • необхідно оглянути та при необхідності, обробити всіх членів вашої родини;
 • повідомити щодо ситуації медичного працівника дитячого закладу, який відвідує дитина, для проведення у ньому комплексу протипедикульозних заходів;
 • через 7-10 провести повторну протипедикульозну обробку.

Що не слід робити?

 • Використовувати препарати від вошей, котрі призначені для тварин. Вони можуть бути токсичними і подразнювати шкіру голови.
 • Засуджувати людей, які постраждали від вошей і їхні сім’ї. Педикульоз може виникнути в будь-якому середовищі незалежно від економічного статусу і рівня гігієни. Поширений осуд пацієнтів, у яких діагностовано воші, є основною причиною відсутності обміну інформацією і, отже, ускладнює вжиття заходів по лікуванню і профілактиці цих паразитів в значній мірі.

Профілактика

Наявність педикульозу є загальною соціальною проблемою щодо громадського здоров’я, особливо серед дітей шкільного віку. З метою попередження педикульозу та його поширення в сім’ї або дитячому колективі проводяться профілактичні та  гігієнічні заходиВони передбачають:

 • дотримання правил особистої гігієни (регулярне миття тіла, зміну білизни з відповідним пранням, щоденне розчісування волосся тощо);
 • користування тільки своїм рушником, гребінцем, головним убором та білизною;
 • систематичне очищення верхнього одягу, головних уборів, прання  та прасування постільної білизни при високій температурі;
 • дотримання чистоти приміщень та його систематичного прибирання.

Довідково: 

Педикульоз – це паразитування на людині комах вошей, що супроводжується свербежем і може призводити до специфічних захворювань шкіри. Людина може заразитися педикульозом тільки від інших людей, а не від хворої кішки або собаки. В залежності від місця паразитування розрізняють три різновиди вошей – головні, лобкові та платтяні. Ураження головними та платтяними вошами називається педикульозом (від латинського Pediculus – воша), лобковими – фтиріозом.  Крім безпосереднього паразитизму, воші здатні переносити епідемічний висипний тиф, епідемічний (або вошивий) поворотний тиф, волинську гарячку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинь атакує сальмонельоз

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 серпня 2019
14 серпня 2019
13 серпня 2019
08 серпня 2019
06 серпня 2019
02 серпня 2019
01 серпня 2019
28 липня 2019
25 липня 2019
24 липня 2019
21 липня 2019
18 липня 2019
17 липня 2019